کشتی بازار شیراز میلیون سکه بهار آزادی

کشتی: بازار شیراز میلیون سکه بهار آزادی قیمت طلا و سکه بازار شیراز یکشنبه 3 اردیبهشت ماه خرید و فروش

گت بلاگز وب‌گردی اخبار تازه از پرونده قتل «ستایش قریشی»

پرونده ستایش قریشی کودک ۶ ساله افغانستانی که فروردین سال ۹۵ به وسیله یک نوجوان ۱۷ ساله ایرانی بعد از تجاوز به عنف به قتل رسید، جهت تعیین مهر‌المثل و ارش‌الب

اخبار تازه از پرونده قتل «ستایش قریشی»

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، پرونده ستایش قریشی کودک ۶ ساله افغانستانی که فروردین سال ۹۵ به وسیله یک نوجوان ۱۷ ساله ایرانی بعد از تجاوز به عنف به قتل رسید، جهت تعیین مهر‌المثل و ارش‌البکاره به کارشناس ارجاع شد.

عسکر قاسمی آقباش وکیل مدافع اولیای دم ستایش قریشی با اعلام این خبرگفت که 17 فروردین امسال به دنبال دادخواستی که اولیای دم ستایش داده بودند، جلسه دادگاه به منظور تعیین مهر‌المثل و ارش‌البکاره در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد.

این وکیل دادگستری اضافه کرد: در حال حاضر دادگاه جهت تعیین ارش‌البکاره و مهرالمثل، پرونده را به کارشناس ارجاع کرده تا بعد از نظر کارشناس رسمی دادگستری در این خصوص تصمیم‌گیری شود.

اخبار تازه از پرونده قتل «ستایش قریشی»

به گفته قاسمی آقباش، اولیای دم ستایش قریشی باید 5 میلیون ریال جهت کارشناسی پرداخت کنند.

بر اساس این گزارش، 23 فروردین‌‌‌‌‌‌‌ سال گذشته بود که گزارشی مبنی بر وقوع قتل یک دختر فرزند 6 ساله افغانستانی در روستای خیرآباد ورامین تحویل مراجع قضایی شد. گزارش حاکی از آن بود که ستایش قریشی که به گفته پدر او یک‌شنبه 22 فروردین جهت خرید بستنی از منزل خارج شده، دیگر به منزل بازنگشته است.

در تحقیقات اولیه مشخص شد که پسر 17 ساله همسایه که دچار وسوسه شیطانی شده است بود، او را ربوده و بعد از تجاوز به قتل رسانده است.

با اعلام این گزارش، دادستانی ورامین بر پیگیری خاص و خارج از نوبت پرونده تأکید کرد و از نخستین لحظات وقوع این جنایت، پیگیری به این پرونده به طور خاص و خارج از نوبت در دستور کار دستگاه قضایی قرار داده شد تا اینکه بعد از صدور قرارمجرمیت و کیفرخواست، شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران، قاتل ستایش را بابت ارتکاب قتل به قصاص، تجاوز به‌عنف به اعدام و بابت جنایت بر میت به دیه محکوم کرد و این حکم در شعبه 32 دیوان عالی کشور تأیید شد.

پرونده ستایش قریشی کودک ۶ ساله افغانستانی که فروردین سال ۹۵ به وسیله یک نوجوان ۱۷ ساله ایرانی بعد از تجاوز به عنف به قتل رسید، جهت تعیین مهر‌المثل و ارش‌الب

قاتل ستایش هم اکنون در کانون اصلاح و تربیت استان پایتخت کشور عزیزمان ایران به سر می‌برد و چندی پیش نیز وکیل وی از خوابیدن شدن موکلش در بیمارستان اعصاب و روان خبر داد.

پزشکی قانونی پیشتر تأیید سلامت روان قاتل ستایش را تأیید کرده بود.

0 بهمن سال 95، حکم قاتل ستایش جهت اجرا به واحد اجرای احکام دادسرای ورامین ارجاع شد ولی فعلاً منتظر تعیین وظیفه دادگاه در خصوص ارش‌البکاره و مهرالمثل است.

دادستان ورامین قبلاً راجع به آخرین اوضاع اجرای حکم به خبرنگار تسنیم گفته بود: آن طور که خانواده مقتول گفته‌اند، جهت اینکه مجبور نشوند تفاضل دیه ناشی از اجرای قصاص را بپردازند، یحتمل قصاص را معلق و بحث اعدام را پیش بکشند. البته در حال حاضر نمی‌توان نظر قطعی داد لیکن آدمیزاد است و امکان دارد تا روز اجرای حکم، تصمیم‌شان عوض کردن کند و قصاص را اجرا کنند.

مرادطلب تأکید کرده جهت اینکه سوء تفاهمی پیش نیاید، دستگاه قضایی هیچ ورودی به عنوان اخذ گذشت نداشته است و فقط آنچه حکم صادر شده است و تصمیم اولیاء‌دم است را اجرا می‌کند.

منبع:تسنیم

اخبار تازه از پرونده قتل «ستایش قریشی»

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: پرونده | دادگاه | ورامین | فروردین | قاتل ستایش | ستایش قریشی | پرونده ستایش قریشی | دختربچه افغانستانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog