کشتی بازار شیراز میلیون سکه بهار آزادی

کشتی: بازار شیراز میلیون سکه بهار آزادی قیمت طلا و سکه بازار شیراز یکشنبه 3 اردیبهشت ماه خرید و فروش

گت بلاگز اقتصادی عملیات لوله گذاری سکوی 14A پارس جنوبی به آخر رسید

مسعودی از آخر عملیات لوله گذاری خط لوله 32 اینچ سکوی 14A و ۴.۵ اینچ تزریق گلایکول این فاز به طول 103 کیلومتر خبر داد.

عملیات لوله گذاری سکوی 14A پارس جنوبی به آخر رسید

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،حمیدرضا مسعودی مجری طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی با اشاره به آخر عملیات حفاری 11 حلقه چاه سکوی 14C گفت: ظرف 10 روز آینده و بعد از مساعد شدن شرایط جوی، عملیات لوله گذاری میانی و اتصال این سکوی اقماری به سکوی 14A شروع می شود.

وی با اعلام این که عملیات حفاری 11 حلقه چاه سکوی 14A تا آخر خردادماه آخر می یابد، افزود: با آخر عملیات یادشده، فعالیت های مرتبط با لوله گذاری به منظور برداشت گاز معادل یک فاز استاندارد از طرح توسعه فاز 14 محقق می شود.

عبارات مهم : 10 روز آینده

مجری فاز 14 پارس جنوبی با اشاره به این که بعد از آخر لوله گذاری، عملیات تکمیلی و هیدرو آزمون مربوط به خط لوله این سکو تا پالایشگاه خشکی شروع می شود، عنوان کرد: آینده نگری می شود عملیات تکمیلی خط لوله سکوی 14A تا آذرماه امسال به آخر برسد.
به گفته مسعودی، با آخر عملیات حفاری تکمیلی چاه ها و خط لوله سکوی 14A، تولید گاز از این سکو با ظرفیت 14.2 میلیون مترمکعب تا آخر آذرماه شروع خواهد شد.
وی به حفاری چاه های موقعیت سکوهای 14B و 14D اشاره کرد و گفت: حفاری در موقعیت این سکوها با پیشرفت قابل قبولی در حال انجام است و با آخر این عملیات و دریافت لوله های CRA مربوطه، فعالیت های تکمیلی آنها هم شروع می شود.
مجری فاز 14 راجع به 2 سکوی مهم درحال ساخت فاز 14 در یارد بندرعباس هم گفت: هم اکنون سکوی 14A با پیشرفت 91 درصد و سکوی 14B این طرح با پیشرفت 80 درصد در یارد شرکت ایزوایکو در مراحل نهایی ساخت قرار دارد.
مسعودی به تزریق منابع مالی صورت گرفته در فاز 14 اشاره کرد و گفت: سکوی 14A ظرف دو ماه آینده به پیشرفت حداکثری رسیده و با آخر عملیات حفاری جهت راه اندازی در موقعیت جکت حمل می شود، همچنین جهت تامین کالاهای باقیمانده مورد نیاز سکوی 14B هم برنامه ریزی دقیقی صورت گرفته هست، به نحوی که انتظار داریم این سکو هم تا آخر تیرماه به پیشرفت قابل قبولی برسد.
وی در آخر یادآور شد: انتظار داریم تا آخر تیر و اواسط مردادماه 2 سکوی مهم هرکدام با ظرفیت برداشت 14.2 میلیون متر مکعب گاز آماده حمل و راه اندازی در موقعیت فراساحل فاز 14 پارس جنوبی داشته باشیم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: 10 روز آینده | اقتصادی | عملیات لوله گذاری | پارس جنوبی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog