کشتی بازار شیراز میلیون سکه بهار آزادی

کشتی: بازار شیراز میلیون سکه بهار آزادی قیمت طلا و سکه بازار شیراز یکشنبه 3 اردیبهشت ماه خرید و فروش

گت بلاگز اصفهان آغاز مرحله دوم مرمت قلعه تاریخی طرق‌رود

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان نطنز گفت: مرحله دوم مرمت قلعه تاریخی طرق‌رود با تخصیص اعتبار 2 میلیارد ریال شروع شد.

آغاز مرحله دوم مرمت قلعه تاریخی طرق‌رود

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حسین یزدانمهر امروز در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده است مبلغ 2 میلیارد ریال جهت مرمت قلعه تاریخی طرق رود تخصیص داده شده است یافته و عملیات مرمت این قلعه شروع شد.

وی افزود: قلعه تاریخی طرق رود یکی از آثار ارزشمند منطقه و حتی می توان گفت استان اصفهان محسوب می شود که علاوه بر قدمت دیرینه بسیار وسیع و در سه طبقه بنا شده است است و دارای 400 باب اتاق است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نطنز تصریح کرد: در سال گذشته با پیگیری های انجام شده است مبلغ یک میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی جهت مرمت این اثر ارزشمند تخصیص یافته بود که با برنامه ریزی انجام شده است و عقد قرارداد با پیمانکار مربوطه بخشی از این قلعه مرمت شد.

وی در ادامه گفت: در امسال نیز با توجه به نیاز مبرم این اثر به مرمت و بازسازی پیگیری های مورد نیاز در جهت تخصص اعتبارات ملی انجام و در نهایت مبلغ 2 میلیارد ریال جهت مرمت این بندرها نظر گرفته شد و با عقد قرارداد با پیمانکار مرحله دوم مرمت این قلعه تاریخی شروع شده است است.

آغاز مرحله دوم مرمت قلعه تاریخی طرق‌رود

یزدانمهر آواربرداری و پاک سازی، استحکام بخشی دیواره های سنگی، تیرریزی سقف های چوبی، اجرای سقط پوش و اجرا دیواره های خشتی را از جمله کارها در حال انجام در جهت مرمت این بنای تاریخی عنوان و اظهار امیدواری کرد: در آینده نیز با پیگیری های مستمر شاهد تخصیص اعتبار و ادامه انجام عملیات مرمت این اثر ارزشمند تاریخی باشیم.

انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: تاریخی | قرارداد | اصفهان | مرمت قلعه تاریخی طرق‌رود | در نطنز |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog