کشتی بازار شیراز میلیون سکه بهار آزادی

کشتی: بازار شیراز میلیون سکه بهار آزادی قیمت طلا و سکه بازار شیراز یکشنبه 3 اردیبهشت ماه خرید و فروش

گت بلاگز آذربایجان غربی کاهش هزینه های تولید از عوامل مهم رونق کارآفرین در استان

استاندار آذربایجان غربی کم کردن هزینه های تولید و ارتقای کیفیت محصولات را از عوامل مهم رونق کارآفرین در استان دانست .

کاهش هزینه های تولید از عوامل مهم رونق کارآفرین در استان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛ قربانعلی سعادت در جلسه کارگروه تسهیل و برطرف موانع تولید آذربایجان غربی افزود: هزینه بالای تولید در استان موجب شده است است تا امکان مسابقه از تولیدکنندگان این استان در بازارهای داخلی و خارجی گرفته شده است و این مسئله باید با روش های متفاوت علمی مرتفع شود.ویکی از مهمترین مزیت های کالاهای چینی صرف نظر از کیفیت متفاوت این کالاها، قیمت پایین آنهاست که در فضای رقابتی بسیاری از رقبا را شکست داده است.

وی با اشاره به اینکه کم کردن هزینه های ارایه خدمات به واحدهای تولیدی این استان راهکاری جهت کم کردن هزینه های تولید به شمار می رود، اضافه کرد: یکی دیگر از راهکارهای کم کردن قیمت تمام شده است محصولات تولیدی در استان، گازرسانی به این واحدهاست که می تواند تاثیر بسزایی در این خصوص داشته باشد.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: علاوه بر آن، آبرسانی حوضه به حوضه به صنایع و واحدهای تولیدی به خاص در شهرهایی نظیر خوی که با مسئله جدی آب مواجه هست، از جمله مواردی است که می تواند در کم کردن پرسشها هزینه ای این واحدها بافایده باشد.

کاهش هزینه های تولید از عوامل مهم رونق کارآفرین در استان

سعادت با اشاره به لزوم توجه به این موارد، همراهی شرکت های متولی بخش سوخت و آب استان را در جهت تسریع در اجرای طرح های مرتبط خواستار شد و گفت: صنایعی نظیر مرغداری و صنایع تولید آجر در خصوص تامین سوخت با پرسشها زیادی مواجه است و باید جهت برطرف پرسشها آنها سریع تر اقدام شود.

وی طرح دولت جهت گازرسانی به واحدهای تولیدی خارج از محدوده شهرک های صنعتی را بسیار بافایده و موثر بیان کرد و افزود: این طرح جهت کم کردن هزینه های تولید در استان بافایده است و زمینه های اجرایی آن باید در سریع ترین وقت ممکن فراهم شود.

وی آب را از دیگر زیرساخت های مهم توسعه برشمرد و اضافه کرد: طرح های انتقال آب حوضه به حوضه مطمئن ترین و عالی ترین راه جهت برطرف مسئله آب صنایع آب بر است که نباید از آن غفلت کرد.

استاندار آذربایجان غربی به عنوان انتخابات نیز اشاره کرد و با تاکید بر اینکه مسئولان دستگاه های اجرایی باید در جهت زیاد کردن همکاری مردم بیشترین توان خود را بگذارند، اظهار کرد: وظیفه ما مسئولان، بدون توجه به بداخلاقی های صورت گرفته در روزهای اخیر، توجه به مولفه های اخلاقی در روزهای آینده است.

استاندار آذربایجان غربی کم کردن هزینه های تولید و ارتقای کیفیت محصولات را از عوامل مهم رونق کارآفرین در استان دانست .

صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی هم در این جلسه با تقدیر از بانکها در پرداخت تسهیلات رونق تولید گفت: 626 میلیارد تومان در سال 95 به وسیله بانکها به واحدهای تولیدی راکد ونیمه فعال پرداخت شده است است و امسال باید جهت تحقق شعار سال شاهد همکاری های زیاد در این زمینه باشیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از روند فعالیت کارگروه برطرف موانع تولید در سال گذشته در استان گفت: در سال موسوم به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، 448 واحد با پرداخت سه هزار و 430 میلیارد ریال تسهیلات در استان احیا شد.

جعفر صادق اسکندری افزود: همچنین پارسال 950 واحد تولیدی مشمول توقف اجرا، تقسیط مجدد و بخشودگی جرائم بدهی های بانکی، 880 واحد مشمول بخشودگی جرائم تامین اجتماعی و 225 واحد مشمول بخشودگی جرائم بدهی های مالیاتی شد.

وی اضافه کرد: بازگشت 43 واحد راکد به مدار تولید، اصلاح فعالیت 95 واحد تولیدی نیمه فعال و بهره برداری از 12 طرح با بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی از جمله بارزترین نتیجه های تصمیم های کارگروه برطرف موانع تولید در آذربایجان غربی در سال گذشته بود.

حضرتی رییس شرکت برنامه و بودجه استان هم از آینده نگری کمک های فنی اعتباری در بودجه سالجاری جهت فراهم شدن زیر ساختهای صنایع خبر داد.

نقی زاده مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از اشتغال 18 هزار و409 نفر درسال نفر 95 خبر داد وافزود: نزدیک به 8 هزار نفر در سال 95 بیمه شده است است و زیاد کردن دو و نیم درصدی بیمه شدگان تامین اجتماعی موید اشتغال پایدار در استان هست.

کاهش هزینه های تولید از عوامل مهم رونق کارآفرین در استان

کریم زاده مدیرکل جهاد کشاورزی استان با اشاره به 306 طرح کشاورزی که مورد تصویب کارگروه تسهیل و برطرف موانع تولید قرار گرفته بود افزود: در حوزه کشاورزی 150 اشتغال تازه بوجود آمد و از 2هزار و 501 شغل در حوزه کشاورزی نیز صیانت شد.

دانشجو مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان هم در خصوص تامین آب جهت توسعه صنایع گفت: 58 میلیون متر مکعب آب جهت توسعه صنعت استان آینده نگری شده است هست.

صادقی مدیر عامل شرکت گاز استان از برخورداری همه شهرک های صنعتی استان از شبکه گسترده گاز خبر داد و افزود: 765 واحد صنعتی در استان فاقد شبکه گاز می باشند و131 میلیون لیتر سوخت مایع مصرف میکنند و 75 واحد پرمصرف که 43 درصد سوخت را به خود تخصیص داده شده است داده اند در حال اتصال به شبکه گاز هستند.

در این جلسه 5 طرح در حوزه کشاورزی و 2 طرح در حوزه صنعت و یکی از پرسشها مالیاتی واحد های تولید استان جهت بررسی و تصویب در جلسه مطرح شد.

استاندار آذربایجان غربی کم کردن هزینه های تولید و ارتقای کیفیت محصولات را از عوامل مهم رونق کارآفرین در استان دانست .

انتهای پیام/ح

واژه های کلیدی: کشاورزی | تامین سوخت | آذربایجان | کاهش هزینه | تولید | اشتغال | استاندار | آذربایجان غربی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog